Egy pontosan diagnosztizált probléma esetén,- az intézményi kezelésen felül- naponta akár több alkalommal is használva a TENS nyújtotta lehetőséget nagyszerű eredményeket érhetünk el.
Fontos tudni, hogy a hangsúly itt nem a hosszú és nagyon intenzív kezelésen van. A hatékonyság a többszöri, rövidebb idejű alkalmazástól várható. Az elektródák helyes felhelyezésében kérhetünk segítséget szakembertől, de általános szabály, hogy az elektródákkal a kezelésben érintett területet kell közrefogni.
Ebben egy színvonalasabb készülék magyar nyelven is elérhető tájékoztató füzete jó segítségünkre lehet. Gyakori, hogy néhány gyártó úgy akarja leegyszerűsíteni a felhelyezési útmutatót, hogy a készülék programjait testrész nevekkel látja el.
Például: hátfájdalom, térdízület stb..
Látni kell, hogy minden TENS módszer elvén működő készülék elektromos impulzusokat ad le a szervezetbe, amely különböző hatású stimulációt hoz létre.
Ez testrésztől független! Nincs olyan áram egy lakáson belül, ami csak a nappaliban működteti a világítást, vagy csak a hálószobában.
A cikk folytatódik! >>3. rész